Skip to main content

Wał uniwersalny L1500, 1050Nm

1 311,25 z VAT

+ 23 dostawa kurierem

Wał przegubowo-teleskopowy do zastosowań w rolnictwie.

Szybka wysyłka
do 48h
Zwrot lub wymiana
do 14 dni

Szybkie zamówienie za pobraniem
1 x Wał uniwersalny L1500, 1050Nm  Jeżeli będzie brakowało jakichś danych niezbędnych do realizacji zamówienia nasz pracownik skontaktuje się z Państwem.

  lub zamów przez telefon 690 529 860

  SKU: 69569 Kategoria: Tag:

  Wał przegubowo-teleskopowy do zastosowań w rolnictwie.

  • Wały są produkowane we Włoszech w firmie AMA Cardan, która należy do grupy AMA SpA.
  • Są to produkty wysokiej jakości, które spełniają wszystkie wymagania certyfikacyjne w Europie.

  PRZENIESIENIE MOCY

  Przed zakupem wału należy poznać siły jakie będą przenoszone. Dobrze jest znać, wydajność WOM ciągnika. Jest to w zasadzie największa siła, która może rozwijać ciągnik, a tym samym największa siła jaką może być skierowana na wał przekaźnikowo-teleskpowy. Równie ważne jest dobranie wału do maszyny, która będzie nim napędzana. Inna siła jest potrzebna do napędzania pompy z opryskiwacza a inna do napędu dużego rozdrabniacza. Istotne znaczenie ma również prędkość, z jaką urządzenie działa czyli 540 lub 1000 obrotów na minutę.Zgłoszone moce przesyłowe są przeznaczone do normalnej pracy ciągłej.

  OKREŚLENIE DŁUGOŚCI

  Długość wału AMA podawana jest od końca do końca przy maxymalnie zamkniętym wale. Należy przy tym pamiętać, że wały przegubowo-teleskopowe zachowują swoją sprawność w przeniesieniu mocy przy maksymalnie 1/3 wysuwu.

  Jednocześnie dopuszcza się skracanie wałów przegubowo-teleskopowych poprzez przycięcie rur przenoszących moment obrotowy oraz plastikowych osłon. Należy przy tym pamętać aby równomiernie skracać wał z obu stron.

  KĄT PRACY

  Standardowe wały mogą stabilnie działać pod kątem do 25 ° a okresowo do maksymalnie 45 ° . Do pracy przy większych kątach przeznaczone są wały z przegubem homokinetycznym, który pozwala na stabilną pracę pod kątem nawet 80 ° . Powyżej należy stosować wały z podwójnym przegubem homokinetycznym lub odłączyć napęd WOM.

  Na osłonie każdego wału przegubowo-teleskopowego podana jest informacja, którą stroną należy podłączyć wał do WOM ciągnika. Stosowanie się do tych zaleceń wydłuża żywotność wału.

  EKSPLATACJA

  Wał AMA musi być regularnie konserwowany dla zachowania jak najlepszych parametrów pracy . Należy regularnie sprawdzać czystość całego urządzenia, regularnie smarować i postępować zgodnie z załaczoną instrukcją obsługi. Regularnie sprawdzaj, czy wał i osłony nie są uszkodzone, używanie uszkodzonego wału może spowodować uszkodzenie mienia lub obrażenia ciała.

  Zastosowanie: m.in. rozdrabniacze gałęzi, rozrzutniki obornika

  Uwaga: Zdjęcie ma charakter poglądowy

  Waga 25 kg
  Moment pracy ciągłej [Nm]

  1050

  Widłak ciągnik

  1 3/8-6

  Widłak maszyna

  1 3/8-6

  Krzyżak równoramienny

  35×94

  Profil rury

  trójkątny

  Kąt pracy

  maks. 25° (chwilowy maks. 45°)

  Zabezpieczenie maszyna

  Zatrzask boczny

  Zabezpieczenie ciągnik

  Zatrzask boczny

  Długość całkowita w złożeniu

  1500 mm

  Kategoria

  7